Kuumtsingitud kasvuhoone karkass info

Kui olete otsustanud kasvuhoone karkassi puhul terase kasuks on oluline teda, kas tegemist on galvaaniliselt kaetud pinnaga või kuumtsingiga. Külmtsinktöötlus ehk galvaaniline pinnakate on tunduvalt õhema kihina peale kantav töötlemismeetod.

Enamus pakutavatest külmtsinkijatest pakub pinnakatet 5-25 mikronit. Kuumtsinkimisel on töötlusprotsess erinev ja töötluse tulemusel  saavutatakse pinnakate 60-150 mikronit.

Tsingitud  pinna katmisel oluline teada, millistes ilmastiku- või keskkonnatingimustes projekteeritud terastoode asub.  Keskmine korrosiooni tase aastas on tavatingimustes 2 mikronit kuni 8 mikronit karmimates tingimustes. Seega on võimalik matemaatliselt juba leida ,kui pikk eluiga on külmtsingitud kasvuhoonel  ja kuumtsingitud kasvuhoonel.

Oletame, et olete ostmas külmtsingitud karkassiga kasvuhoonet, millel on väidetavalt maksimaalne võimalik külmtsingi pinnakate, siis peate arvestama , et selle kasvuhoone eluiga on maksimaalselt  3 - 12,5 aastat(oleneb välikeskonnast sisemaa või mereäärne keskkond) . Kuumtsinkimisel on miinimumnäitajad kasvuhoone elueale 7,5- 30 aastat.

Meie toodetel on pinnakate kuumtsingil  100 mikronit, seega saame väita, et kasvuhoone eluiga on 30 – 75 aastat. Sellest hetkest on korrosioon jõudnud teraseni ja edasi reageerib juba raud.

Kindlasti tasub tähelepanu ka pöörata terase enda seina paksusele. Kui pakutava kasvuhoone karkass on valmistatud väga õhukesest plekist, siis ei pea teadlane olema, et  saada aru  toote vastupidavusest.  Tasub ka tähelepanu osutada profiilile endale ja pärida tootjalt kasvuhoone profiili ristlõiget, mis lihtsamalt öeldes näitab  profiili tugevust. 

Tasub ka tähelepanu pöörata kinnitusvahenditele. Kindlasti peaksid kõik kinnitusvahendid olema tsingitud. Meie kasvuhoone innovaatilisuseks on kindlasti  tsingitud ja Ruspert kattega  kinnitusvahendite kasutamine kasvuhoone sees ja kasvuhoone  plastiku kinnitamiseks.  Tegemist tsingi -ja roostevabasegust valmistatud kruvidega, mille eluiga ja hea välimus on pikemaajaline. Kinnitusvahendite hulgas kasutame ka kummikattega tsingitud terasest seibi , mis säästab oluliselt  plastikut kruvi muljumise ja ilmatikuolude eest.

Aiakauplus © 2023

View Mobile / Standard